Skocz do zawartości
QBA.WTF

[ANKIETA] Tryb lotów

Tryb lotów  

49 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Jaki chciałbyś tryb lotów na serwerze ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mamy do omówienia jeden temat, który wzbudza kontrowersje na testach - a mianowicie zaawansowany tryb lotów.

Na serwerze testowym jest on aktywny i generalnie wychodzimy z założenia, że latanie powinno być nieco elitarną sprawą, a więc dla tych co umieją sobie z nim poradzić. Postanowiliśmy jednak zrobić małą ankietę aby poznać Wasze zdanie - przy czym zastrzegamy, że nie musi być ona wiążąca, a samą decyzję podejmiemy jeszcze przed startem.

Zachęcam również do dyskusji 😉

• Zmieszany 1
  • Szok 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z jednej strony rozumiem decyzję że zaawansowany, aczkolwiek.
Zaawansowany tryb gry jest ciężki jeżeli używasz klawiatury i myszki. A nie wszyscy mają taki sprzęt, ja też nie.
No i dodatkowo lot zaawansowany sprawia że ciężko niektóre manewry wykonywać, ale załóżmy że te manewry nie były realistyczne.
No głównie chodzi mi o sterowanie, nie każdy lata z joystickami i takimi rzeczami, dużo osób jak ja lata na klawiaturze i myszce, przy których ten tryb jest ciężki i upierdliwy.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@John Palmer, bardziej tutaj chodzi pewnie o to, żeby nie każdy sobie od tak latał, chodzi tutaj o ograniczenie. Wskakujesz i lecisz, tylko urealnienie, że nie wszyscy są mistrzami w lataniu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Rio WestUh to lece sobie doćwiczyć latanie w zaawansowanym bo już kiedyś próbowałem ale na KOTH to tylko podstawowy 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Generalnie da się latać normalnie na tym zaawansowanym, natomiast jak już przedmówcy zauwazyli, bez większej praktyki i dobrego wyczucia wolantu - nie poszaleje. I wydaje mi sie , że do tego zmierzamy.

Edytowane przez Derek Shepherd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może ja się również wypowiem.

Testowałem zaawansowany tryb lotów na Jayhawku (dostępność tylko w CG), nie da się przestrzegać procedur ( Prawa lotniczego ), jeśli korzystamy z klawiatury i myszki.
Jest to na tyle trudne, że po prostu niemożliwe. W Bellu dotychczas był podstawowy tryb - nigdy nie sprawiał "tej" większości problemów, która chciała latać. Co za tym idzie, dobrze byłoby go tutaj zostawić... Sam posiadam joystick, więc nauka zajmie mi chwilkę czasu. ( co oznacza, że na egzamin chwilkę poczekacie... :D)

Druga rzecz to problemy w lataniu przy wyłączonym silniku... tzn. próba ratowania czterech liter. Przy zaawansowanym trybie jest to niemożliwe, co jest ultra nierealistyczne, ponieważ każdy statek powietrzny wykorzystuje zasadę zachowania energii, tutaj jest ona zaburzona totalnie. ( W czystym skrócie, śmigłowiec odpierdala, gdyż w Armie kiedy wysiada silnik wysiadają dwa ).

• Like 2
  • Uwielbiam 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwłaszcza jak twoim wolantem jest klawiatura, głównie mi chodzi o przeprustnice... Na klawie to klikasz raz guzik, patrzysz na ekranie jaka moc się ustawiła, za dużo klikasz zmniejszenie, naglwe za mała się ustawiła i to jest najzwyczjaniej strasznie drażniące przy lataniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Marcin Kubiak, jeżeli jest to aż tak problematyczne, to zaufam osobie która się zna. Zmieniam zdanie, niech będzie PODSTAWOWY. 😄

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Marcin Kubiak napisał:

W Bellu dotychczas był podstawowy tryb - nigdy nie sprawiał "tej" większości problemów, która chciała latać. Co za tym idzie, dobrze byłoby go tutaj zostawić...

Jest tylko jeden problem, generalnie tak się nie da 😉 Można to ustawić jedynie globalnie per serwer

1 godzinę temu, John Palmer napisał:

Na klawie to klikasz raz guzik, patrzysz na ekranie jaka moc się ustawiła, za dużo klikasz zmniejszenie, naglwe za mała się ustawiła i to jest najzwyczjaniej strasznie drażniące przy lataniu

Też się na tym ostatnio przejechałem, muszę wypróbować jak to jest na joysticku 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako że będę za te sprawy odpowiedzialny to od razu rozwieje wątpliwości co do "elitarności latania" - to było, jest i będzie. Z możliwościami jakie daje nam misja zmierzamy do tego aby prawo lotnicze urealnić w jak największym stopniu, i własnie w tym punkcie 80% kandydatów odpada, było to przerabiane już na poprzedniej edycji. Więc moim zdaniem mimo trybu podstawowego dalej niewielka ilość osób z samo zaparciem do nauki będzie miała możliwość latać. W szkoleniu będziemy kłaść nacisk na zrozumienie prawa i procedur, bo jednak nie mamy tu pełnoprawnego symulatora i nie mamy możliwości usiąść fizycznie z kursantem aby wszystko mu wytłumaczyć co jak działa. Dlatego również skłaniałbym się ku podstawowemu modelowi gdyż latanie na klawiaturze jest mocno problematyczne a nie każdy posiada joystick i przepustnicę.

• Like 3
  • Uwielbiam 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

Ankieta została właśnie zamknięta. Zwycięzcą jest tryb zaawansowany który ja sam również popierałem, jednakże...

W czasie testów okazało się, że Bell nie reaguje na ustawienie trybu zaawansowanego. Działa nieco hybrydowo - zachowuje się wedle trybu podstawowego ale wyświetla zegary z zaawansowanego i nie ma prostej możliwości zmiany tej logiki. W związku z tym jedynym helikopterem reagującym na tryb zaawansowany jest JayHawk w Coast-Guardzie. Wyszliśmy zatem z założenia, że niesprawiedliwe byłoby wymuszanie trybu zaawansowanego dla jednej grupy osób, podczas kiedy inna grupa osób mogłaby używać trybu podstawowego.

Niniejszym na serwerze został zatem ustawiony tryb mieszany. Jest on domyślnie podstawowy jednak to klient może zdecydować o wybranym trybie - zatem jeśli ktoś ma ochotę polatać JayHawkiem w trybie zaawansowanym - może to ustawić po swojej stronie. 

• Like 1
  • Uwielbiam 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi