Skocz do zawartości
QBA.WTF

Status projektu ArmA3 Project Life Poland [ tak, działamy dalej :) ]

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

Dziś chciałbym wyjaśnić Wam co ostatnio działo się w projekcie oraz jakie poczynione zostały dalsze ustalenia. Część z Was obecna na Discordzie mogła zapoznać się z moją wczorajszą wiadomością podsumowującą wygląd współpracy pomiędzy mną (polskim przedstawicielem) a Ameryką (właścicielem projektu). Wpis był dość emocjonalny i choć nieoficjalny to jednak prawdziwie opisywał panujące warunki. Od tamtego czasu zaszła jednak istotna zmiana dlatego dziś opisuję to tu w wersji nadającej się do publikacji.

Współpraca z USA (właścicielem projektu) wygląda głównie w taki sposób, że to wszystkie międzynarodowe społeczności, czyli kraje takie jak Polska odpowiadają za tworzenie uaktualnień oraz późniejsze ich udostępnianie dla innych krajów (czyli tak jak powiedzmy u nas - robię coś dla Was a później udostępniam aby reszta krajów mogła z tego korzystać). Właściciel projektu nie posiada obecnie składu programistycznego i nie wydaje swoich własnych aktualizacji dla innych.

Wersja z jakiej korzystamy w Polsce, tzw. wersja Francuska nazywana dalej jako "new framework" jest wersją przyszłościową z jakiej w USA będą dopiero korzystać - obecnie używają tej samej której używaliśmy edycję temu. Mam więc aktywny udział przy rozwijaniu nowego kodu, który dopiero będzie wykorzystany przez inne kraje później. Taki bonus za długą współpracę i zaufanie.

Niestety 19 sierpnia doszło do rażącego naruszenia zasad współpracy przez jeden z krajów (niestety nieokreślony), które to naruszenie zagroziło całemu projektowi ArmA3 Project Life. W wyniku tej sytuacji właściciel projektu poinformował, że istnieje realne ryzyko zakończenie współpracy z całą międzynarodową społecznością a co za tym idzie ryzyko zamknięcia wszystkich międzynarodowych serwerów, zaś aby tego uniknąć - winny musi przyznać się do owego czynu. Jak można się oczywiście domyśleć winnego brakuje więc ryzyko zamknięcia było na tyle duże, że zaprzestaliśmy w Polsce aktywnego prowadzenia projektu, inwestowania środków w reklamę a ja sam ograniczyłem poświęcany czas do minimum niezbędnego aby wszystko działało, choć znacznie mniejszego niż kiedyś i nie wystarczającego do utrzymania na dłuższą metę graczy. Tak zwana minimalizacja dalszych strat i nie inwestowanie w coś co jest niepewne i co na tamten moment wydawało się, że przepadnie.

Mimo moich usilnych prób uzyskania aktualnego stanu oraz decyzji, nie udało mi się tego dokonać aż do wczoraj. Tym samym nadal wisiało nad nami widmo przerwania projektu więc nie angażowaliśmy się w niego bardziej niż niezbędne minimum.

W dniu wczorajszym udało mi się (dopiero) uzyskać informację od właściciela projektu - decyzji jeszcze nie ma i międzynarodowe serwery mogą zostać zamknięte, natomiast z uwagi na to, że Polska jest "szanowanym community" - otrzymujemy zgodę na dalsze działanie niezależnie od wszystkiego

Mając na uwadze powyższe - wracamy do działania 🙂

Zapraszam wszystkich w czwartek na godzinę 20:30 na zebranie community na TS3 - streszczę co się wydarzyło, ustalimy jak oceniacie ostatnie zmiany powstałe po poprzednim zebraniu, wysłuchamy Waszych sugestii co do dalszych zmian. Zawsze słuchamy społeczności i staramy się spełniać jej potrzeby - po ostatnim zebraniu zmiany zostały wprowadzone jeszcze tej samej nocy 🙂 

Po zebraniu zapraszam na 21:00 na event na wyspę:

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×