Skocz do zawartości
QBA.WTF

Najbardziej zaawansowana modyfikacja RP powraca do Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Już niebawem powrót najbardziej zaawansowanej modyfikacji RP do Army 3 na Polskie Serwery!

Wyjątkowa ekonomia i możliwości zarobku! Górnik, farmer, deratyzator, kurier, taksówkarz... to tylko kilka przykładów prac, którym możesz się oddać na Fisher's Island w pogoni za bogactwem. Chciałbyś założyć własne przedsiębiorstwo lub marzyłeś o tym bo zostać przedstawicielem służb takich jak Sheriff's Department lub Coast Guard? A może chciałeś być przedstawicielem władzy sądowniczej lub politykiem? Nic nie stoi na przeszkodzie! Oczywiście zawsze możesz wybrać tę czarniejszą stronę mocy... Każdy czasami marzył aby być tym złym... Handel bronią, napady, produkcja narkotyków i nielegalnego alkoholu to tylko kilka propozycji dla tych, którzy wolą być ściganymi, aniżeli ścigać.

Po półrocznej przerwie najbardziej zaawansowana modyfikacja RolePlay do Army 3 - ArmA3 Project Life stworzona przez Thundershock Software LLP powraca do Polski w formie Free to Play. Pozbyliśmy się wszystkiego co było złe w poprzednich edycjach, wyciągnęliśmy to co najlepsze i ruszamy na podbój sceny RP w Polsce. Zerwaliśmy również z jakimikolwiek opłatami za grę u nas. Planujemy utrzymywać się z dotacji oraz różnych donation perków które mogą być subskrybcyjne ale nigdy nie będą obowiązkowe i nigdy nie będą dawały przewagi w grze. W odróżnieniu od niektórych innych serwerów respektujemy postanowienia programu monetyzacyjnego Bohemii - donation perki będą dawały wyłącznie zmiany wizualne (obecnie kostiumy oraz własne tablice do pojazdów). Pragniemy aby ta edycja była szczególna i wyjątkowa dlatego zaczynamy budując wszystko od podstaw - wszystkie Obywatelstwa zostały usunięte, forum zostało zbudowane na nowo jednak to co pozostało niezmienne to doświadczona administracja, której spora część miała już styczność z Projektem wcześniej dzięki czemu będzie umiała się Wami odpowiednio zaopiekować. W szeregach administracyjnych nie ma miejsca dla przypadkowych osób, przyjmujemy wyłącznie tych, dla których ten projekt znaczy coś więcej - dokładnie tak, jak dla nas. W zbudowanie projektu od podstaw włożyliśmy naszą najlepszą wiedzę i doświadczenie oraz całe nasze serce 🙂 Pora wypełnić pustkę, która została po zamknięciu tamtej edycji - przyroda nie lubi pustek 😉 

A teraz konkrety - co się tak naprawdę zmieniło.

 1. Po pierwsze serwer jest umieszczony w Polsce. Tak, udało nam się - i nie było to w ogóle trudne. Koniec z pingami po 300, serwer zlokalizowany jest w Warszawskim centrum danych OVH, zabezpieczony zaawansowaną ochroną Anti-DDoS - VAC Game. Nigdy więcej permanentnych desynchronizacji.
 2. Po drugie repozytorium również jest w Polsce jednak na odrębnej infrastrukturze w innym centrum danych. Dysponujemy przepustowością do 10 Gb/s dlatego postanowiliśmy ustanowić limity 200 Mb/s na jedną pobierającą osobę. Koniec z pobieraniem z prędkością 1 Mb/s godzinami.
 3. Po trzecie i najważniejsze - pełna kontrola nad serwerem gry. Zawarliśmy pisemną umowę o współpracy z Thundershock Software LLP na mocy której posiadamy dostęp do modyfikacji zarówno po stronie serwerowej jak i klienckiej. Co za tym idzie - możemy samodzielnie robić chociażby restarty w dogodnej dla wszystkich porze, sami decydować o dacie wgrania aktualizacji oraz samodzielnie modyfikować zachowanie misji czy też np. zmieniać ekonomię. Rzeczy niemożliwe na poprzednich edycjach teraz staną się czymś normalnym
 4. Umowa z autorami modyfikacji opiera się na partnerskich zasadach - nie będziemy tu mówić zbyt wiele ale dajemy Wam gwarancję, że są one korzystne dla obu stron i nie będzie tu mowy o tym, aby Polska była "kulą u nogi" jak to mogło wyglądać wcześniej
 5. W pełni przetłumaczona modyfikacja - koniec z czytaniem wszystkich komunikatów po angielsku. Na dzień dzisiejszy 90% modyfikacji jest przetłumaczone oraz pracujemy nad przetłumaczeniem pozostałej części (głównie powiadomień). Nigdy więcej rozmawiania z botami po angielsku - gramy przecież w Polsce, a Polacy nie gęsi, swój język mają 😉
 6. A teraz coś co Was najbardziej zainteresuje - gra na serwerze będzie darmowa. Koniec z subskrybcjami i wydawaniem pieniędzy na dostęp do serwera. Oczywiście pozostajemy otwarci na wsparcie i zaoferujemy nieznaczne wizualne nagrody (tzw. perki - dodatkowe kostiumy czy własne tablice do pojazdów) dla osób które zdecydują się nas regularnie wspierać ale nigdy nie będzie to obowiązkowe. Jeśli chcesz - będziemy Ci bardzo wdzięczni ale jeśli nie chcesz - jesteś dla nas tak samo wartościowym graczem, taką przyjęliśmy filozofię i taka pozostanie na zawsze - dajemy na to gwarancję.
 7. I jeszcze jedno... Na pewien czas rezygnujemy z rozmów wstępnych dlatego już dziś zapraszam Cię abyś dołączył do Projektu. Skorzystaj z przycisku po prawej stronie, napisz dobrą historię postaci, przyjdź na chwilę na TS3 (ale nie na regulaminowy egzamin) i jeżeli napisałeś historię z sensem to będziesz jednym z naszych Obywateli. Oczywiście nikt nie wymaga byś został pisarzem ale puść wodze fantazji. :) Nie wiemy jeszcze jak długo potrwa taka otwartość, dlatego proponuję się spieszyć 🙂 Oczywiście nie jest to upoważnienie do łamania/nie znajomości regulaminu i takie osoby będą wyłapywane przez Administratorów.

A teraz w telegraficznym skrócie jak to będzie wyglądać:

 1. Już dziś otwieramy forum oraz TeamSpeak 3. Zapraszamy do rejestracji jako Obywatele, piszcie historię i wpadajcie do nas na TS3 po odbiór Obywatela. Warto zrobić to teraz, gdyż nie wiadomo jak długo potrwa okres bez rozmów wstępnych. Możesz też pobrać już modyfikacje. 
 2. Jeżeli masz ochotę możesz już teraz aplikować do jakich tylko chcesz departamentów. Dowódcy są otwarci na nowe osoby i choć normalnie rekrutacja odbywa się in-game, możesz rekrutować się już teraz, na forum i TS3.
 3. Obecnie trwa okres beta serwera, gdzie dostęp mają tylko departamenty. Jest to czas dla nas na dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Chcemy mieć wszystko dopracowane, nie chcemy wypuszczać nieprzetestowanych rzeczy. Pracujemy też nad dokończeniem tłumaczenia modyfikacji.
 4. Po zakończeniu okresu beta nastąpi wipe i dzień przed planowanym startem serwera ponownie wpuścimy same departamenty aby mogły przygotować wyposażenie i pojazdy. Następnie serwer zostanie wyłączony na 1 dzień aż do startu.
 5. W dniu startu spotkamy się wszyscy na TS3 na krótkie powitalne spotkanie Obywatelskie po którym serwer zostanie uruchomiony i widzimy się na serwerze 🙂
 6. Szacujemy, że będziemy gotowi mniej więcej w połowie stycznia

Jeżeli jesteś u nas nowym graczem pewnie powyższe informacje nie za bardzo ułatwiają Ci wybór. Wiemy o tym, jednak postanowiliśmy napisać je aby osoby które miały wcześniej styczność z projektem mogły zobaczyć w konkretnych punktach co jest lepiej i dlaczego ta edycja będzie wyjątkowa. Jeśli chcesz zapoznać się z projektem - niestety nie mamy jeszcze trailera z tej edycji ale na Youtube oraz Twitchu znajdziesz dużo materiałów z Amerykańskiego serwera - szukaj pod frazą "Arma3 Project Life". Poniżej załączamy jednak filmik promujący FIFR, z poprzedniej edycji polskiego serwera.

Jeżeli macie jakieś pytania - zapraszamy na TS3. Do zobaczenia niebawem na serwerze!

 • Like 2
 • Dzięki 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×